ALÜMİNYUM KAPAK DİLATASYON PROFİLİ

Kapak Dilatasyon Profilleri - Ürünü Detayı

Ürünü İncele

Dilatasyon profilleri iki yapının arasında kalan boşlukların kapatılması için kullanılan sistemlerdir. Bir çok büyük yapıda örneğin alışveriş merkezleri, hastaneler, okullar vs. bu durum görülebilir. Zeminlerde ve duvar - tavan birleşimlerinde dilatasyon boşlukları ile karşılaşılabilir. Bu boşluklar yeni yapılan yapılarda binanın statik projesine göre bırakılabilirken, sonradan eklenen yapılardan dolayı da oluşabilmektedir. Her iki durumda da arada oluşan boşlukların kapatılması için en pratik yöntem alüminyum kapak dilatasyon profili ürünleridir. Bu ürünler sayesinde sağlıklı bir şekilde ara yapı arasındaki boşluklar kapatılabilmektedir.

Dilatasyon profili ürünleri fitilli tiplerden üretilebildiği gibi sadece alüminyumdan da üretilebilmektedir. Aluminyum kapak dilatasyon profilleri zeminde ağır yük geçmemesi ve sadece yaya yükü olması durumunda ve ayrıca duvar – tavanda da dilatasyon boşluklarının düzensiz bir aralıkta olması durumunda tercih edilebilecek en ekonomik ve uygulaması en kolay dilatasyon profillerindendir. Özellikle montajının tek taraftan vidalama yapılması nedeniyle uygulama esnasında oldukça kolaylık sağlar. Alüminyum kapak dilatasyon profili sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz bir üründür.

Yapılarda oluşabilecek gerilmelerin ve bu gerilmelerin vereceği zararların önüne geçmek nedeniyle bırakılan dilatasyon boşluklarını en kolay ve ekonomik şekilde kapatılması, alüminyum kapak dilatasyon profilleri ile sağlanabilmektedir. Dilatasyon boşlukları sayesinde yapıların hareket etmesi engellenmezken, bu boşluklar estetik bir biçimde dilatasyon profilleri ile de kapatılmış olur. Ayrıca alüminyum kapak dilatasyon profillerimiz, dış hava koşullarından etkilenmemesi ve oksitlenme gibi sorunların önüne geçmesi için üretim aşamasından sonra eloksal işlemine tabi tutulmaktadır. Özel mekanlarda belirli bir metrajın üzerindeki siparişlerde de istenen ral kodunda elektrostatik boya ile kaplanarak da teslim edilebilmektedir.

Alüminyum kapak dilatasyon profil ürünleri, kapatılacak olan boşlukların açıklıklarına göre farklı genişliklerde üretilmektedir. Üretim sonrasında montaj işlemlerinde sabitleme işlemleri için kesinlikle paslanmaz özellikte kaliteli vidalar ile gerçekleştirilmelidir. Profillerin uzun bir süre problemsiz bir şekilde kalması için kullanılan malzemelerin de kaliteli olması oldukça önemlidir. Özellikle paslanmaz özelliğe sahip olması hem profilin montajının sağlamlığı, hem de ileride oluşabilecek paslanma vb. gibi görünüm bozukluğu dezavantajını engellemektedir.