DUVAR TAVAN KAPLAMA ALTI DİLATASYON PROFİLİ

Duvar Tavan Kaplama Altı - Ürünü Detayı

Ürünü İncele

Yapılar tasarlanırken bırakılan dilatasyon boşlıklarının kapatılmasında dilatasyon profili kullanımı gerçekleşmektedir. Duvar tavan dilatasyon boşluklarını kapatmak için kullanılacak olan profil seçiminde eğer duvarlarda henüz sıva ya da kaplama yapılmamışsa, kaplama altı duvar tavan dilatasyon profili seçilebilir, bu seçin ile profil kanatları yapılacak olan sıvanın ya da kaplamanın altında kalır ve sadece dilatasyon boşluğu kadar olan malzeme gözükür. Bu da bize estetik açıdan daha uygun bir görsellik sağlamaktadır. Özelikle kaplama altı duvar tavan profili kullanımında fitilli tipler ile uygulama yapıldığında, duvarlarda ya da tavanlardaki imalat hatalarından kaynaklanan kot farkları da kapatılmış olur.

Bu ürünler sayesinde iki farklı yapının duvar ve tavanları arasındaki boşluklar tamamen kapatılabilmektedir. Bu sayede boşluklardan dolayı oluşabilecek sorunlarında önüne geçilmektedir. Boşluklarda kullanılacak ürünün ölçüleri ve malzemesi iyi belirlenmelidir. Alınan ölçülerde sorunlar çıkarsa ürün kapatma görevini tam olarak yerine getiremeyebilir. Doğru ürün seçimi üzerinde durulması gereken en önemli konulardan biridir. Boşluklarda kullanılacak dilatasyon profilinin kalitesi ise bu ürünü uzun yıllar kullanabilmenize olanak sağlar.

Dilatasyon boşluklarının kapatılmaması bir çok sorunu beraberinde getirdiği gibi görünüm açısından da problem teşkil etmektedir. Uygulanacak olan dilatasyon profili, mevcut boşluğu kapattığı gibi estetik bir görünümünde oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca montaj yapılacak olan ürünün kullanılacağı yerde su yalıtımı da isteniyorsa, profil uygulamasından önce yalıtımın mutlaka yapılması gerekir.

Bu ürünleri kullanmak, yapıda karşılaşılabilecek olan genleşme ve kısalma durumlarında binanın sorunsuz bir biçimde hareket etmesine imkan sağlamaktadır. Bir çok nedenden dolayı genleşme sorunları yaşanılabilir. Dilatasyon boşluklarına uygulanacak olan duvar tavan kaplama altı dilatasyon profili sıva, alçıpan, seramik, bölme duvar gibi kaplamalarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu tip kaplamalara uygun olarak üretilen dilatasyon profilleri uygun vida ve diğer ürünler ile sabitlenmelidir. Yapılan montaj işlemleri sonrasında ürün uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir. Bu sayede yapılar arasında bulunan dilatasyon boşluklarından oluşabilecek sorunların önüne geçilebilmektedir.