DUVAR TAVAN KAPLAMA ÜSTÜ DİLATASYON PROFİLİ

Duvar Tavan Kaplama Üstü - Ürünü Detayı

Ürünü İncele

Duvar ve tavan arasında bulunan dilatsayon boşluklarının kapatılması için duvar tavan kaplam üstü dilatasyon profili ürünleri kullanılabilmektedir. Bu ürünler sayesinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşabilecek boşlukların sağlıklı bir şekilde kapatılması sağlanmaktadır. Yapılacak olan montajlama işlemleri sonrasında boşluklar tamamen kapatıldığı gibi estetik bir görünüme de sahip olacaktır. Duvar tavan kaplama üstü dilatasyon profili uygulamaları özellikle duvarda sıva, alçıpan, seramik vb. gibi bir kaplama yapılmışsa tercih edilmektedir.

Duvar tavan kaplama üstü diltasyon profilleri yapılarda bırakılan dilatasyon boşluklarının kapatılmasında tercih edilmektedir. Doğru profil seçimi için uygulama öncesinde uygulanacak olan boşluğun ölçüleri doğru bir şekilde alınmalı ve uygun profil tipi seçimi dikkatle yapılmalıdır. Böylece seçilen profilin montaj işlemlerinde herhangi bir problemin oluşma sorunu da kolay bir şekilde aşılmaktadır. Dilatasyon profillerinin montajından önce ayrıca su yalıtımı da isteniyorsa yalıtım uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bu sayede boşluklardan dolayı oluşabilecek yalıtım sorunlarının da önüne geçilmektedir.

Tavan ve duvarlar çeşitli malzemelerden yapılabilmektedir. Genel olarak alçıpan, seramik, sıva gibi çeşitler ile karşılaşılmaktadır. Bu alanlarda oluşabilecek açıklıkların kapatılması için duvar tavan kaplama üstü dilatasyon profili ürünleri oldukça uygundur. Ayrıca boşluğun kapatılacağı duvar ve tavanların malzeme özelliğine göre ürünler seçilmekte ve en iyi sonuç nasıl alınacaksa uygulama ona göre gerçekleştirilmelidir. Doğru profil seçimi ve sağlıklı bir şekilde montaj işlemleri gerçekleştirildiğinde profiller uzun süre kullanabilmektedir.

Dilatasyon profilleri paslanmaz vidalar ve uygun dübeller ile sabitlenmelidir. Bu konuda özellikle vidaların paslanmaz olması oldukça önemlidir. Çünkü vidaların zaman içerisinde paslanması daha sonrasında bir takım problemlere neden olabilmektedir. Bu nedenle kaliteli bir şekilde seçilen ve montajı yapılan profil ürünleri insanların bu sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır.